Öneri West Ham - Everton Maç Tahmini

3 May 2021
26
0
West Ham - Everton.png

West Ham - Everton karşılaşması, İngiltere Premier liginin üst sıralarını çok yakından ilgilendiren bir mücadele. Bu sene iyi işlere imza atan West Ham United, rakibini yenerek Şampiyonlar Ligi şansını devam ettirecektir.

West Ham United Galip Gelir

West Ham United lige iyi bir giriş yapmasının ardından üst üste almış olduğu galibiyetler sonucunda üst sıralara tırmanmasını bildi. Ancak son iki müsabakada gelen yenilgiler sonrasında avantajını kaybetmek üzere. Öncelikle Newcastle maçında alınan mağlubiyet ve bunun ardından da Chelsea karşısında 1-0'lık yenilgi sonrasında Everton müsabakasının önemi daha da arttır. Bu maçta Rice, Masuaku ve Creswell forma şansı bulamayacaklar.
Takımın ligdeki durumuna baktığımız zaman beşinci sırada olduğunu görüyoruz. 17 galibiyet, 7 beraberlik ve 10 mağlubiyet sonrasında 58 puan elde ettiler. Amaçları önümüzdeki sezon Şampiyonlar liginde mücadele edebilmek. Bunun için Chelsea takımını geride bırakmaları gerekiyor. Şu an Avrupa ligi potasında bulunan takım avantaj yakalamak istiyor.
Everton 3 hafta boyunca berabere kaldıktan sonra önce mağlup oldu ve sonrasında ise kazandı. 15 galibiyeti ve 7 beraberliği bulunuyor. Avrupa ligi potasına girebilmek için aradaki puan farkını kapatmak zorunda. Ancak genel olarak çok istikrarlı sonuçlar alamadıklarını ifade etmek lazım. Bu yüzden West Ham United karşısında işleri kolay değil. Müsabaka sonucu ev sahibi takımın galibiyetiyle 1 olur.
 
Üst