Türk Futbolu Neden Gelişmiyor?

3 May 2021
15
0
Türk futbolu oldukça sansasyonel olmakla birlikte bunun temelinde futbolun ülkede önemli bir yer kaplaması da olmaktadır. Türk futbolunun bu nedenle ciddi sorunları vardır ve amaç halkı memnun etmek olduğundan birtakım yanlış kararlar verildiğini söylemek mümkündür. Bunu biraz daha açmak gerekir ancak Türk futbolu neden gelişmiyor sorusunun tek cevabı da bu değildir. Birden fazla sorun vardır ve bunları irdelemek gerekmektedir.
Türk Futbolunun Sorunları Nelerdir?
Türk futbolu ile ilgili en dikkate değer ve herkesin bahsettiği problemlerden biri halk için oynanan futboldur. Yani özellikle gelişen sosyal medya anlayışı ile birlikte takımlar hakkında yazılan tüm yorumlar takımların dikkatini çeker ve yönetim kadrosu taraftarların yorumlarını dikkate alarak şekillenirler. Bu nedenle her telden bir ses çıkar ve takımlar doğru kararları kendileri vermeden sadece konuşan herkesi dinlerler. Bu Türk futbolunun sorunlarının başında gelmektedir ve diğer sorunlar da buna bağlı olarak gelişmekte ve kendini göstermektedir.
Türk Futbolu Neden Gelişmiyor.png

Türk Futbolunun Gelişememe Sebepleri Nelerdir?
Yukarıda bahsettiğimiz halk için oynana ve her kafadan çıkan sesi dinleyen yönetim kadrosu bu nedenle üst üste hatalar yapmaktadır. Bunlardan ilki teknik direktör değişikliğidir. Takım ilk aşamada hatalı veya olumsuz sonuçlar ile başladığında suç teknik direktöre atılır ve teknik direktör yollanır. Aslında takım tam teknik direktör ile uyumlu çalışmaya başlayacak iken bu değişiklik takım birliğini olumsuz etkiler ve sorun tekrarlamaya devam eder.
 
Son düzenleme:
Üst