Split Doper Nedir?

3 May 2021
20
0
Doper çiftlerinin tamamlanmasında, her bir çift için, masadaki kartlar kullanıldığında oluşan split doper; masada bulunan per yani çiftlerle durumun kıyaslanması adına kullanılan bir terimdir.
Pokerde Bölünmüş Pot Nedir?

Poker oyunlarında geçerli olmak üzere bölünmüş pot terimi kullanılır. İki ya da daha fazla oyuncunun bir potu paylaşması durumunda oluşur. Bölünmüş potlar sunan farklı poker oyunları bulunur.
En yaygın bölünmüş pot oynanabilen poker oyunları;
  • Omaha Hi-Ho
  • Eight or Better
  • Seven Card Stud
  • Hi-Lo Sekiz
  • 5 kartlı Hi-Lo
Bu ve benzeri birçok poker oyununda bahisçiler, potun yarısı için oyunlara katılır. Bölünmüş pot oyunların; potun yarısını kazanma ihtimali olan eller yerine bölünme olasılığını azaltan elleri oynamak çok daha kazançlıdır.
Split Doper Nedir.png

Pokerde Two Pair Nedir?

İki çift eli, ikisi aynı değerde ve diğer ikisi başka değerde olan beş kart birleşimiyle two pair yapılır. Burada beşinci kart önemli değildir. Two pair, en çok kazanan poker ellerinden bir tanesini oluşturur.
Masadaki çiftlerin kullanılmasıyla oluşan split doper yanında Texas Hold’em poker oyununda en sık kullanılan two pair; Three of a Kind altında ve One Pair üstünde yer alır.
İki çifti iyi oynadığınız zaman, bir elden biraz fiş kazanmak için fırsat yaratmış olursunuz. Belirli bir oyun durumuna değil, genel stratejiye oynamayı seçebilirsiniz. Çok yönlü potlara dahil olunduğunda, iki çifti yavaş oynamak risk yaratır.
Bir çift As ve Kral çifti; en güçlü çift kombinasyonunu oluşturur. İki oyuncu aynı iki çifti paylaştığı durumda, kazananın belirlenmesi için, en yüksek beşinci kart kullanılır. Eğer iki oyuncuda da aynı beşinci kart varsa, pat bölünmüş olur.
 
Son düzenleme:
Üst