Bilgi Sivasspor, Ligde Emin Adımlarla İlerliyor

3 May 2021
37
0
Süper Lig’in bitimine 3 hafta kala, hangi takımın hangi sırada bitireceği büyük bir merak konusu haline gelmiştir. Son 16 haftadır yenilmezlik serisine devam eden Sivasspor, UEFA Avrupa Ligi’ne gitmek için hafta saymakta. Galatasaray ve Fenerbahçe gibi Süper Lig’in üst sıralarında tamamlayan takımları geride bırakarak 5. sıraya kadar yükseldi.
Sivasspor’un Bozulmayan Yenilmezlik Serisi
Son 16 haftadır yakaladığı yenilmezlik serisi ile kendini üst sıralara taşıyan Sivasspor, ligin bitimine 3 hafta kala başarısını devam ettirme peşinde. Art arda yaşanan Covid – 19 vakaları ile kadrosunda kayıplar veren Sivasspor, buna rağmen yenilmezlik serisini korumayı başardı.
UEFA Avrupa Ligi arenasında da boy gösteren temsilcimiz başarılı grafiği ile Galatasaray ve Fenerbahçe gibi ligin önde gelen takımlarını geride bırakmıştır.
Ligin ikinci yarısında en fazla puan toplayan ikinci takım olarak 5. sıraya yükselmeyi başararak, yenilmezlik unvanını taçlandırdı.
Sivasspor, Ligde Emin Adımlarla İlerliyor.png

Sivasspor’un Hızlı Yükselişi
Süper Lig’in 22. Haftasında 14. Sırada tamamlayan Sivasspor, kısa zamanda hızlı bir yükseliş ile 39. Haftada yerini 5. sıra olarak garantiledi. Gelecek yıl içinde UEFA Avrupa Ligi’ne gitmek isteyen Sivasspor, bu isteğini yakaladığı istikrarlı tablo ile desteklemektedir.
Rıza Çalımbay’ın teknik direktörlüğünü yaptığı Sivasspor, topladığı 34 puanla göz doldururken, Avrupa ligine katılmak için de ekstra bir çaba sarf etmektedir. Kalan 3 haftada yenilmezlik serisini devam ettirmek ve daha üste çıkmak için çaba sarf edecektir.
 
Üst