Ripple (XRP) Tarafında Son Gelişmeler Neler?

Corleone

Administrator
Sayfa Yöneticisi
9 Nis 2022
16
0
Ripa.png
Ripple tarafında son gelişen haberlere baktığımızda önemli gelişmelerden biri olan Invert ile yapacağı ortaklık duyurusu son günlerde dikkat çekerken bir diğer yandan yaklaşık 1,5 yıla aşkın süredir süren SEC ve Ripple arasındaki dava süreci tarafında ise bu yıl Kasım ayına ertelenmesi talebi üzerine henüz dava sürecinde bir sonuca ulaşılmadığını görebilmekteyiz.

Teknik veriler ile değerlendirecek olursak günlük zaman diliminde incelediğimizde düşüşün impulsive dalga hareketinden sonra yapmış olduğu 10 Kasım 2021 ve 22 Ocak 2022 tarihleri arasında 1.35 ve 0.55 dolar bölge aralığında hareket ettiğini görebilmekteyiz.

Aynı zamanda fiyatın yapmış olduğu son impulsive hareketinden sonra oluşan düzeltme seviyesi olan ( fib. retracement) 0.786 seviyesinde tutunmaktadır.

Aynı zamanda bu bölge 21 günlük EMA’nın kırılıması ile alt seviyesine denk gelmektedir. Bu destek bölgesinde alıcılar başarılı olurlarsa tekrardan önemli bir direnç seviyesi olan ve aynı zamanda hacmin yoğun olduğu 0.78 ve 0.83 dolar bölgelerine hareketlilik görülebilir.

Aksi durumda belirtilen direnç bölgesinden ret gelmesi durumumda ise tekrar düşüş trendinin devamı ile oluşacak destek seviyelerine geri çekilmeler ve akabindeki gün kapanışları ile belirtilen talep bölgeleri takip edilebilir.

Rip Grafik.png

Bunun yanı sıra gün itibariyle 15:30 Türkiye saati ile açıklanacak olan ABD enflasyon verilerinin piyasada hareketlilik oluşturabilme ihtimalinden dolayı altcoinlerde ve dolayısıyla Ripple tarafında da yansımalarını görebilmemiz mümkün olabilir.
 
Üst