Bilgi PSG Oyun Dışı Kaldı

3 May 2021
26
0
Şampiyonlar ligi yarı finalinde karşı karşıya gelen PSG ve Manchester City ikilisinde bir üst tura çıkan İngiliz ekibi oldu. Manchester City’nin bir üst tura çıkması, Türk takımlarının ön eleme oynamadan Şampiyonlar Ligi’ne giriş biletini sağlamış oldu. Böylelikle, Süper Ligi ilk sırada bitiren takımımız, ön eleme turuna katılmadan doğrudan kura çekimlerine katılabilecektir.
Manchester City 2’de 2 Yaparak PSG’yi Tur Dışına İtti
UEFA Şampiyonlar Ligi yarı final karşılamaları doğrultusunda karşı karşıya gelen Manchester City ve PSG 2 zorlu oyun ile Şampiyonlar Ligi finalinin adını belirlemek için mücadele etti. İlk maçta PSG’yi deplasmanda 2 – 1 yenen Manchester City, kendi evinde de taviz vermedi.
4 Mayıs Salı günü saat 10’da başlayan maçta skor değişmeyerek 2 – 0 Manchester City’nin üstünlüğü ile bitti. İki oyunu da kazanan İngiliz ekibi, böylelikle adını final aşamasına yazdırmış oldu. Manchester City’in kazanması ise en çok Türk takımlarına yaradı.
PSG Oyun Dışı Kaldı .png

Ön Eleme Oynamadan Şampiyonlar Ligi
Avrupa turnuvalarında alınan kötü sonuçlar, ülke sıralamalarında Türkiye’yi 13. Sıraya kadar geriletmiştir. 13. Sıra Şampiyonlar Ligi grup aşamasına doğrudan katılım için büyük bir risk oluşturmaktadır.
Bir İngiliz takımı olarak Manchester City’nin Fransız takımı PSG’ye karşı kazanması Türk takımlarının işine gelerek, Şampiyonlar Ligi grup aşamasına ön eleme oynamadan katılma hakkının devam etmesine olanak sağladı.
 
Üst