Bilgi Neslihan Yiğit’in Bir Sonraki Hedefi Tokyo Olimpiyatları

3 May 2021
15
0
Badminton alanında bronz madalya ile ülkemizi gururlandıran Neslihan Yiğit’i bir sonraki hedefi Tokyo Olimpiyatları. Avrupa Şampiyonası’nda madalya kazanan 2. Türk sporcu olma hakkını kazanan Yiğit, hedeflerinde bir sonraki adım için hazır olduğunu belirtti. Madalya başarısı ile adından sıkça söz ettiren başarılı badmintoncu Tokyo Olimpiyatlarından da bir madalyayla dönmeyi planlıyor.
Tokyo Olimpiyatlarında Umutlar Büyük
Ülkemizi temsil etmek için Tokyo Olimpiyatlarına katılacak olan Neslihan Yiğit, Ukrayna’da düzenlenen Avrupa Badminton Şampiyonası kapsamında bronz madalya alma şansını kazanarak, Avrupa Şampiyonalarında madalya kazanan ikinci sporcumuz oldu. Turnuvada madalya kazanarak, hayalini gerçekleştirdiği belirten sporcu, bu sefer Tokyo Olimpiyatları’nda hedef yükselterek daha iyisi ile dönmek istediğini belirtti.
Ukrayna’da yapılan karşılaşmada bronz madalyayı alacağına olan inancını hiç yitirmediğini ifade eden başarılı sporcu, daha iyisini getirmek için kolları sıvadı. Neslihan Yiğit’in antrenörü Çağatay Taşdemir, Yiğit’in deneyimli ve başarılı bir sporcu olarak Tokyo’da madalya getireceğine inancının tam olduğunu ifade etti.
Neslihan Yiğit’in Bir Sonraki Hedefi Tokyo Olimpiyatları.png

Türk Badmintonunda Yeni Bir Dönem
Türk badmintonuna gelişim Neslihan Yiğit’in başarıları ile devam ediyor. Neslihan Yiğit, Tokyo Olimpiyatları’nda da bu başarıyı ve gelişimi devam ettirmek için elinden geleni yapacağını ifade etti.
İlk defa 2012 yılında Olimpiyatlara badminton dalında katılmaya başaran mili sporcularımız, Badminton dalında yakaladıkları bu başarıyı bir madalya ile taçlandırmak için elinden geleni yapmayı planlıyor.
 
Üst