Bilgi Milli Maça Cüneyt Çakır Ataması

3 May 2021
20
0
EURO 2020 müsabakasında boy gösterecek olan milli takım için hakem atamaları konuşulmaya başladı. Yeni bir düzenleme ile hakemler kendi ülkeleri için atanabilmesine olanak sağlandı. Böylelikle EURO 2020 hakemlerinden biri olan Cüneyt Çakır’ın da Türkiye maçına atanma olasılığı gündeme gelmiş oldu.
Covid – 19 Pandemisinde Değişen Hakem Kuralları
EURO 2020 kapsamında yapılacak hakem atamalarında Covid – 19 pandemisi sebebi ile bazı değişikliklere gidildi. Yapılan değişikliklerde hakemler kendi ülkelerinde maçlarını yönetebilir hale gelmekte. Bu kapsamda, normal atamalar aynı şekilde devam ederken, hakemlerden biri Covid – 19 testi pozitif olması halinde aynı ülkenin hakemine başvurulabilme koşulu koyulmuştur.
Türkiye’nin oynadığı bir maçta, hakemlerden biri Covid – 19 nedeni ile maçta oynayamıyor olduğunda, yerine FIFA kokartlı hakemlerimizden biri atanabilmektedir. Bu durumda Cüneyt Çakır herhangi bir Türk Milli Takımı maçına atanma olasılığını bulundurmaktadır.
Milli Maça Cüneyt Çakır Ataması .png

Değişikliklerde 48 Saat Bekleme Şartı
EURO 2020 müsabakasında alınan bir diğer Covid – 19 kuralı ise izolasyon ve karantina kurallarını kapsamaktadır. Bu kurala göre takımda 1 kaleci ve 13 oyuncu oynayabilecek durumda ise maç ertelenmeden oynanabilmekte.
Ancak eğer, devlet tarafından uygulanan karantina ve izolasyon gibi kurallar varsa, takımı 1 kaleci 13 kişi olarak toplamayan takımın 48 saatlik süresi bulunmaktadır. Belirlenen 48 sonunda halen sahaya çıkacak sayıyı tamamlayamayan takın hükmen yenilmiş olarak kabul edilecektir.
 
Üst