Bilgi Milli Güreşçiler Mindere Çıkıyor

3 May 2021
20
0
Tokyo Olimpiyatları için yapılan dünya elemeleri turu Bulgaristan’ın Sofya kentinde başlayacak. Olimpiyatlara gidenlerin belirleneceği bu müsabaka da 10 milli sporcumuz, Türkiye’yi temsil etmek için ter dökecek. Toplamda 4 gün sürecek olan elemelerde dünyanın dört bir yanında güreşçiler mindere çıkacak. Milli güreşçilerimiz ise 10 sıklette Olimpiyata gidebilmek için mücadele edecek.
Bulgaristan’da Olimpiyat Vizesi Almak İçin Mücadele
Tokyo Olimpiyatlarına gitmek için mindere çıkacak milli güreşçilerimiz, 10 farklı sıklette olimpiyat vizesi almaya çalışacak. Mücadele verecek olan milli güreşçilerimiz; Selahattin Kılıçsallayan (65), Soner Demirtaş (74) serbest stil dalında, Enes Başar (67), Metehan Başar (87), Fatih Cengiz (77) grekoromen stilde, Zeynep Yetgil (53), Elif Jale Yeşilırmak (62), Yasemin Adar (76), Bedia Gün (57), Buse Tosun (68) kilo ile olimpiyat vizesi için çalışacak.
Bir önceki Olimpiyatta 8 kota almayı başaran Türkiye bu sefer 10 kota alarak, Olimpiyatlarda ülkemizi temsil etmeyi hedeflemektedir.
Milli Güreşçiler Mindere Çıkıyor.png

Olimpiyat İçin Kota Mücadelesi
5 kadın milli güreşçimizin katılacağı Olimpiyat kota mücadelesinde umutlar yüksek. Daha önceki 8 kotalık başarıyı genişletmek isteyen milli güreşçiler, yarın başlayacak olan turnuvada Tokyo Olimpiyatlarına katılmaya çalışacak.
Toplamda 4 gün sürecek olan mücadele için Bulgaristan’a giden ekipte yolculuk öncesi konuşan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, güreşteki kota sayısını 12’ye yükselmek için ellerinden geleni yapacağını ifade etti.
 
Üst