Öneri Man. City - Chelsea Maç Tahmini

3 May 2021
30
0
Man. City - Chelsea.png

Man. City - Chelsea maç tahmini 1 olacaktır. Geçen sene şampiyonluğu rakibi Liverpool'a kaptıran ev sahibi takım, bu sene artık mutlu sona ulaşmak üzere. Chelsea karşısında galip geleceklerini düşünüyorum.

Man. City Galip Gelir

Guardiola'nın öğrencileri birden çok kulvarda yarışırken birçok önemli başarıya da imza atmasını bildiler. Şampiyonluğun garantilenmesinden sonra artık takımın için daha mühim olan konu UEFA Şampiyonlar liginde finale çıkarak kupayı kazanmak. PSG karşısında alınan galibiyetin ardından bu amaçlarına bir adım daha yaklaştılar. Bu mücadelede her ne kadar çok büyük bir efor sarf etmiş olsalar da, hafta sonu yapılacak olan maçta kesinlikle galip geleceklerini düşünüyorum.
Oynayacak oyunculara baktığımız zaman bunların arasında bazı eksiklikler göze çarpmakta. John Stones almış olduğu cezadan dolayı forma giyemeyecek. Manchester City, ligin zirvesinde ve bitime çok kısa bir süre kala en yakın rakibinin tam 13 puan önünde bulunuyor. Chelsea ise bu sene yine beklenen performansı karşılamış değiller. Ancak kulüp, ligin dördüncü sırasında 61 puanları var. Bir dahaki sezon Avrupa liglerinde mücadele etmek istiyorlar.
Çıkmış oldukları 37 mücadelede tam 17 kere galip gelmesini bildiler. Bu maçların 10 tanesini ise kaybettiler. Deplasmanda oynayacakları maçta işlerinin çok da kolay olmadığını rahatlıkla söylemek lazım. Bundan dolayı iki ekibin bu önemli mücadelesinde City galibiyete daha yakın taraf.