Bilgi Kazımcan Karataş Fransa Yolcusu

3 May 2021
14
0
TFF Birinci Lig’de mücadele eden Altay’ın 18 yaşındaki genç oyuncusu Kazımcan Karataş için Fransa iddiası geldi. Başarılı grafiği ve oyun stili ile dikkat çeken genç yetenek, yurtdışından takımlarından RC Lens kulübünün radarına girmeyi başardığı iddia edildi.
TFF 1’inci Lig’den Fransa’ya
TFF 1’inci Lig’de top koşturan Altay’ın genç yeteneği Kazımcan Karataş, oynadığı oyun ve golleri ile Fransız ekibi PC Lens kulübünün dikkatini çektiği iddia edildi. 18 yaşında olan futbolcu Altay’ın altyapısında yetişen Karataş, Altay’ın Fransa’ya gönderdiği ilk futbolcu değil.
Daha önce de Cenk Özkacar’ı Olympique Lyon kulübüne satan Altay, genç yetenekleri ile kasasını dolduruyor. Adı 4 büyük takımlardan Galatasaray ve Trabzonspor ile de anılan Karataş’a ilgi her geçen gün artıyor. Geçen sezon Belçika ekiplerinden Gent kulübünün de ilgisini çeken genç yeteneğin yüksek bir bonservis ile transfer olması bekleniyor.
Kazımcan Karataş Fransa Yolcusu .png

Altay Altyapısı Avrupa’nın Radarında
Avrupa’dan pek çok kulübün ilgilendiği Karataş’tan önce, Cenk Özkacar gibi isimleri de Avrupa’ya satan İzmir ekibi, altyapısı ile göz dolduruyor. Büyük kulüplerin genç yetenek avında, Altay kaliteli altyapısı ile dikkatleri üzerine çekiyor.
Gelirinin önemli bir kısmını Altyapı’dan kazanan İzmir ekibi, Karataş’ın satılması halinde de yüksek bir gelir elde edecek. Henüz resmi bir açıklama yapılmasa da, Kazımcan Karataş’ın sezon sonunda Avrupa takımlarından birine transfer olması bekleniyor.
 
Üst