Futbolda Üçlü Averaj Nasıl Hesaplanır?

3 May 2021
28
0
Üçlü averaj belirleyici bir faktördür bu nedenle taraftarlar da önceden hesaplamak isterler ve futbolda üçlü averaj nasıl hesaplanır sorusunu sorarak hesaplamayı öğrenirler ve takımlarının sürecini takip ederler.
Üçlü Averaj Nedir?
Üçlü averaj aynı puanla sahip takımlara göre belirlenir. Bu durumda aynı puana sahip 3 sayı olmalıdır. Daha fazlası olabilmesi de mümkündür. Bunun için öncelikle bu takımların karşılıklı olarak oynadıkları maç sonucunda belirlenir. Burada puan cetveline bakılır ve bu durumda üstünlükler belirlenir. Burada yukarıda bahsettiğimiz gibi bir puan eşitliği söz konusu ise gol averajına dikkat edilir. Bu da eşitse en fazla gol atan takım dikkate alınır. Bu durumda da her şey aynı ise genel puan cetveline bakılır. Burada en fazla gol atan takım üstün olarak bilinir ve en son durumda yani tüm bunlar da eşit ise yenilgisi olmayan takım ilk sırada yer alır. Burada olası tüm ihtimaller önceden belirlenmiştir ve ona göre hareket edilmektedir. Bu nedenle maçlar boyunca yaptığınız her şey dikkate değer hale gelmektedir.
Futbolda Üçlü Averaj Nasıl Hesaplanır.png

Futbolda Üçlü Averaj Hesaplaması Nasıl Yapılır?
Hesaplama yukarıda bahsettiğimiz şekilde gerçekleşir ve ilk aşamada 3 veya daha fazla takım olmalıdır. Ardından karşılıklı maçlara bakılır ve bu şekilde ilerler, pek sık görülmese de son raddeye kadar eşit gidildiği takdirde yenilgisi olmayan takım birinci olur.
 
Son düzenleme:
Üst