Futbolda En Çok Kupası Olan Takım

3 May 2021
38
0
Futbol gibi pek çok sporun birden fazla ligi bulunmaktadır. Bu futbol için de geçerlidir, basketbol ve voleybol için de. Futboldan en çok kupası olan takım belirlenir iken öncelikle futbol liglerine bakılmalıdır. Her ligin kazananı farklı olabilir bu nedenle en çok kazanan takıma bakılırken bu gibi ayrıntılar gözetilmektedir.
Futbolda kupa kazanabilmek için birtakım aşamaların kat edilmesi gerekir. Yani futbolda attığınız sayı sizin hanenize geçmez. Kazanmanız, kaybetmeniz veya beraber olmanız durumuna bakılır ve buna göre puanlanırsınız. Öncelikle kazananın iki puan aldığı bir uygulama var iken ardından kazananın üç puan aldığı bir uygulamaya geçilmiştir ve bu şekilde belirlenmektedir.
Futbolda En Çok Kupası Olan Takım.png

Futbolda Kupa Nasıl Alınır?
Futbolda kupa alabilmek için yukarıda bahsettiğimiz durumu karşılamak gerekir. Yani kazanmanız veya berabere kalarak sayı almanız gerekir. Kazanmanız durumunda 3 puan ve berabere kalmanız durumunda 1 puan alırsınız. Lig sonunda 1.sırada yer alır iseniz futbolda kupa sizin olur ve kazanan buna göre belirlenir.
Futbolda En Çok Kupası Olan Takım Hangisidir?
Futbolda en çok kupası olan takım için öncelikle liglere bakmak gerekmektedir. Ligler söz konusu olduğunda futbolda bilinen ve devlerin yarıştığı 3 adet lig vardır. Bunlar FİFA, UEFA ve Süper Lig’tir. FİFA’nın en büyük kazananı Brezilya’dır. UEFA’da ise karşımıza Real Madrid çıkar. Süper Lig’te ise 22 şampiyonluk ile Galatasaray karşımıza çıkmaktadır.
 
Son düzenleme:
Üst