Connector Nedir?

3 May 2021
24
0
Pokerde bağlayıcı; bir kartın diğerine sıralı şekilde doğrudan bağlı olmasına anlamına gelir. Hold’em pokerde 7 ve 8 uygun bağlayıcı olarak adlandırılır birbirlerine sırayla bağlanır.
Aralıklı kartlar yani 7 ve 9’lar da connector yani bağlayıcı olarak adlandırılır ve boşluğun boyutu bağlı şekilde tekli boşluk, iki uçlu boşluk, üç uçlu boşluk gibi adlar alırlar.
Uygun Bağlayıcılar Nedir?

Uygun konektör ya da uygun bağlayıcılar; birbirini izleyen, birbiriyle uyumlu iki kart ile oluşturulan ellerdir. Maça 10/7, Kupa 8/7, Karo 5/4, Sinek 6/5 gibi eller, uygun bağlayıcılar olarak adlandırılır.
Uygun Olmayan Bağlayıcılar Nasıl Oynanır?

Uygun olmayan bağlayıcılar, flopu sadece düz şekilde vurur. Flopta güçlü bir el verme olasılığı daha düşüktür ve bu yüzden uygun olmayan bağlayıcılar, daha az oynanır.
Temel bir kural olarak oyuncu geç pozisyonda olmalı ve diğer oyuncular, sizin önünüzde yükselmemelidir. Mümkün olacak en fazla çıkışa sahip olan uygun olmayan bağlayıcıların dağıtılma olasılığı % 6.3 oranındadır. Flopta tamamlanan bir Straight çarpma olasılığı, uygun olan bağlayıcılarla aynı orandadır.
Connector Nedir.jpg

Flop Sonrası Uygun Konektörler Nasıl Oynanır?

Connector; poker oyununa aittir ve flop sonrası uygun konektör oynamak, bazı poker oyuncuları için zorlayıcı olabilir. Çoğu zaman konektörlerle oynamak doğru bir tercih olmayabilir.
  • Çoğunlukla floptan tamamen kaçınılır ya da nerede olunduğuna bakılmadan, küçük bir çift yapılabilir.
  • Oyuna ilk giriş yapıldığında; elde inisiyatif kazanabilir ve çoğunlukla devam bahsi ile potu flop esnasında düşürebilirsiniz.
  • Flop uygun konektörlerle yükseltmek daha standart bir durumdan ancak, birçok oyuncu yükseltme sonrası bunu yapamaz. Eğer düz ya da floş yapılırsa, rakip sizi büyük kartlar için düşünür ve oyun değiştirir.
Uygun konektörler, çoğunlukla pot durumuna girildiğinde yükseltilir ve bir artış olduğunda oynamak nadiren de olsa kar getirir. Bunun nedeni inisiyatifinizin olmaması ve potu kazanmak için, kendinize bir yol açmanızdır.
 
Son düzenleme:
Üst