Basketbolda En Fazla Sayı Atan Oyuncu

3 May 2021
23
0
Basketbolda birçok lig bulunmaktadır. Bu ligler ülkelere göre belirlendiği gibi bir ülkenin birden fazla ligi de bulunabilmektedir. En bilinen ve şampiyonlar ligi olarak görülen lig ise NBA olarak görülmektedir. Bu nedenle NBA’de gösterilen başarılar en büyük başarılar olarak bilinir ve bir liste yapılacak olur ise en üstte NBA oyuncuları yer alır. Basketbolda en önemli şeylerden biri ise sayı atmaktır. En çok sayı atan oyuncular tarihe isimlerini yazdırmışlardır. Bu nedenle basketbolda en fazla sayı atan oyuncu ve oyuncular daha ön planda olurlar.
Basketbolda En Fazla Sayı Atan Oyuncu.jpg

NBA’de En Çok Sayı Atan Oyuncular
NBA’de en çok sayı atan oyuncular bazı durumlarda sezonlara göre değişmek ile birlikte bazı durumlarda da genel bir liste yapabilmek mümkündür. Bu listenin en başında Wilt Chamberlain gelmektedir. Bir maçta 100 sayı atması nedeniyle 1.sırada yer almaktadır. Ardından ise Kboe Bryant gelmektedir. Geçen sene bir kaza sonucu hayatını kaybeden Kobe Bryant 81 sayı ile 2.sırada yer almaktadır. 3.sırada olan David Thompson ise bu başarısını 73 sayı ile gerçekleştirmiştir. Elgin Baylor ise 4.sırada yer almaktadır. 71 sayı gibi az bir fark ile bu sıradadır.
Wilt Chamberlain
Wilt Chamberlain 1962 yılında tek bir maçta attığı 100 sayı ile tarihin NBA’de en çok sayı atan oyuncusu olmuştur. O dönem ise Philadelphia formasını giymekte idi.
 
Son düzenleme:
Üst