Basketbolda Alt Üst Uzatmalar Dahil Mi?

3 May 2021
20
0
Alt üst aslında bir kupon terimidir. Alt veya üst oynamak şeklinde de geçmektedir. Birçok spor türünde de alt üst kupon oynanabilir. Basketbolda alt ve üst oynamanın birçok kuralı ve ayrıntısı vardır. Bu nedenle basketbolda alt ve üst oynarken dikkat edilmesi gereken unsurlar söz konusudur. Burada en çok merak edilen kural da uzatmalar kuralıdır. Bu nedenle basketbolda alt üst uzatmalar dahil mi sorusunun sorulduğunu görebilmek mümkündür.
Basketbolda Alt Üst Nedir?
Alt üst tek başına bir kupon terimi olarak karşımıza çıkar. Alt üst oynamanın birtakım kuralları vardır ve bu basketbolda kupon oynarken de geçerlidir. Basketbol bilindiği üzere 4 periyottan oluşan bir oyundur. Bu 4 periyodun ardından ise uzatmalar yaşanması mümkündür. Her maçta olacak diye bir şey yoktur ancak uzatmalara gidildiğinde bunun alt üst kuponu etkileyip etkilemeyeceği merak edilmektedir.
Basketbolda Alt Üst Uzatmalar Dahil Mi.jpg

Alt Üst Uzatmalar Basketbol Sporuna Dahil Midir?
Bilinmelidir ki alt üst oyununa uzatmalar dahil edilmez. Bu nedenle alt üst oynarken uzatmalar sizi ilgilendirmemektedir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi 4 periyottan oluşan basketbolda 4 periyot da bittikten sonra kuponunuz tutmuştur veya tutmamıştır. Uzatmalarda yaşananlar kuponu etkilemez. Yani uzatmalarda çıkan sonuç sizin kuponunuz ise kazanmamış olursunuz veya uzatmalarda çıkan sonuç sizin kuponunuz değilse endişelenmeye gerek yoktur, periyot sonu kuponunuz ile uyuyorsa kupon tutmuş demektir.
 
Son düzenleme:
Üst