Avrupa’da Oynayan Türk Futbolcular

3 May 2021
38
0
Futbol, sadece Türkiye’de değil tüm dünyada en sevilen spordur. Buna sebep olarak pek çok etmen vardır ancak baktığımızda futbol tüm dünyada bu kadar popüler iken ülkeler arası etkileşimi de arttıran ve çeşitlendiren bir unsur haline gelmiştir. İki ülke arasında yaşanan maçlar veya örneğin Avrupa’da oynayan Türk futbolcular buna örnek olarak verilebilir. Bu etkileşimler, ülkeler arası gidişata da etki ederken bu ülkedeki insanların ilişkisini de etkilemektedir.
Avrupa’da Oynayan Türk Futbolcular.png

Avrupa’da Oynayan Türk Futbolcuları Hangileridir?
1921 yılından beri Türk futbolcular ülke dışında farklı takımlar ile futbol oynamışlardır. Bunlardan ilki Bekir Refet Teker’dir. Alman Karlsruher FC’ye 1921 yılında transfer olan Bekir Refet Teker, Türk futbol tarihinin ilk yurt dışı transferidir. Günümüze kadar ise birçok futbolcu transfer olmuştur ancak son sezona baktığımızda birçok özel isim dikkat çeker. Nuri Şahin, Berkay Özcan, Cenk Tosun, Cengiz Ünder, Merih Demiral, Yusuf Yazıcı, Hakan Çalhanoğlu, Semih Kaya, Yıldırım Mert Çetin, Recep Gül, Berk Özer gibi isimler son sezonlarda transfer olan isimlerdendir.
Avrupa’da Oynayan Türk Futbolcuları Hangi Takımlarda Oynamaktadır?
Bu takımların başında da Werder Bremen, Wolfsburg, VfB Stuttgart, Leicester City, Everton, Schalke, Roma, Juventus, Milan, Lille, Real Valladolid, Sparta Prag, Le Havre, Genoa ve Westerlo gibi takımların isimleri ilk sırada yer almaktadır. Ancak bunlara ek olarak pek çok takımdan daha bahsedilebilir.
 
Son düzenleme:
Üst