Öneri Arsenal - W. Bromwich Maç Tahmini

3 May 2021
14
0
Arsenal - W. Bromwich.png

İngiltere Premier lig mücadelesinde Arsenal - W. Bromwich maçı bu hafta oynanacak. İki takımın gerek kadro kalitesi gerekse oynadıkları son karşılaşmalara baktığımız zaman ev sahibi takımın galibiyete daha yakın olduğunu söylemek mümkündür.
Arsenal Kazanır

Arsenal çok uzun yıllardan beri İngiltere liginde gözle görülür bir başarı elde etmiş değil. Bu durum taraftarların da çok büyük bir tepkisini çekiyor. Avrupa'da ise Arsenal son olarak Villareal ile karşı karşıya gelmiş ve mücadeleden 2-1'lik mağlubiyetle ayrılmıştı. İkinci maçta nasıl bir performans ortaya koyacağı herkes tarafından çok merak ediliyor.
Ligdeki durumuna baktığımız zaman ise 34 maç sonrasında 14 galibiyet aldığını görüyoruz. Bunun yanı sıra 7 kere de berabere kaldılar. Müsabakalarda 13 defa rakiplerine boyun eğdiler. Gol yollarında çok iyi olmadıklarını hemen söylemek lazım. Bu sene ligde 46 gol attılar ve kalelerinde ise 37 gol gördüler. Ligin 9.sırasında ve 49 puanla yer alıyorlar. Önümüzdeki sene Avrupa kupalarında mücadele etme şansları söz konusu değil.
Ligin asansör takımlarından birisi olarak dikkat çeken W. Bromwich ise bu yıl çok iyi bir kadro kuramadı. Bunun yanı sıra koca sezon boyunca sadece 5 kere galip gelmesini bildiler. 11 defa berabere kalırken, 18 defa da mağlup oldular. 26 puanları var. Düşme hatlarından çıkmaları artık mucizelere bağlı. Maç sonucu 1 olur.
 
Üst