Bilgi Anadolu Efes Şampiyonluk İçin Sahada

3 May 2021
40
1
Basketbol dünyasının en prestijli turnuvalarından biri olan THY Euroleague’de Final Four’a kalan Anadolu Efes, şampiyonluk için sahaya çıkmaya hazırlanıyor. Tarihinde 4. Kez final dörtlüsüne kalarak bir ilke imza atan temsilcimiz, 2 senedir hak edilen şampiyonluğu bu sefer getirmek için odaklandı. Anadolu Efes koşu Engin Ataman, kararlıklarını dile getirerek, şampiyonluğu getireceği sözünü verdi.
Ataman’dan Final Four Serisi Hakkında Önemli Açıklamalar
Final Four serisinde oynadıkları maçları değerlendiren Ataman, son iki yıldır oynadıkları başarılı oyun ile şampiyonluğu hak ettiklerini ifade etti. Real Madrid ile yapılan maçta, başarılı oyunundan dolayı gururla bahseden deneyimli koç, şampiyonluğa olan inancını bir kez daha gösterdi.
Aldığı manevi desteğe de değinen Ataman, Aydın Örs ile olan mesajlaşmasını dile getirerek, ne kadar mutlu olduğunu paylaştı. Aydın Örs’ özel bir parantez açan Ataman, kendisinin yoğun bakımda verdiği yaşam mücadelesinde oğlu ile iletişimde olduğunun altını çizdi.
Anadolu Efes Şampiyonluk İçin Sahada.png

Real Madrid Mücadelesi
Son maçta, Real Madrid ile yapılan mücadele için rakibini tebrik eden Ataman, 12 sayılık öne geçme de şans topunun Real Madrid’e güldüğünü belirtti.
Aradaki farkı açarak, THY Euroleague şampiyonluğu için savaşan Anadolu Efes, kazanması halinde önemli bir kupayı daha ülkemize kazandıracak. Kazanmak için tüm kozlarını oynayan Anadolu Efes koçu Engin Ataman’da bu sefer şampiyonluk geleceğine gönülden inanmış durumda.
 
Üst